Szczegóły kursu
Czego dowiesz się z kursu?
Program Akademia Rozwoju dla kobiet powstał, aby zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju kobietom, które chcą być bardziej aktywne w życiu społecznym i zawodowym.
Dzięki udziałowi w kursie dowiesz się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie. Kompetencje zdobyte podczas kursu oraz warsztatów uzupełniających pozwolą Ci w prosty sposób stworzyć stronę internetową i postawić pierwsze kroki w biznesie, ponadto dowiesz się jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe.
Program powstał dzięki wsparciu organizacji Google.org.
Aby wziąć udział w kursie, załóż konto w Strefie Wiedzy PFR.
Dlaczego warto?
Dla kogo?
-
Dla kobiet, które chcą zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju
-
Dla kobiet, które chcą być bardziej aktywne w życiu społecznym i zawodowym
-
Dla kobiet, które planują zrealizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe
Poznaj plan kursu
W tej lekcji dowiesz się, jak stworzyć własną stronę internetową przy pomocy prostego edytora no-code. Jak zaplanować własny biznes i w jaki sposób rozwiązywać i selekcjonować problemy. Czym jest i jak działa proces SEO.
W tym nagraniu dowiesz się, jak AI może pomóc zautomatyzować Twoje działania w tworzeniu biznesu.
W tej lekcji ekspert przedstawi, jak programowanie może pomóc Ci w realizowaniu pomysłów na projekty społeczne i biznesowe.
W tym nagraniu opowiemy i przeprowadzimy Cię przez pierwsze kroki w tworzeniu działalności gospodarczej. Na co zwrócić uwagę przed jej założeniem i jakie czekają Cię obowiązki formalno-prawne.
Rozwój przez działanie! Dołącz do kursu dla kobiet i zdobywaj praktyczne umiejętności, które pozwolą Tobie aktywnie działać i realizować plany.
Materiały edukacyjne
Inspirujemy każdego dnia
Zobacz co robimy, jak się rozwijamy, jak możesz rozwijać się z nami!
Kurs w liczbach
2333
osoby
wzięły udział w kursie
100%
uczestniczek
poleciłoby kurs komuś innemu
4
lekcje
w formie wideo
Najczęściej zadawane pytania
Organizatorem Programu jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, z siedzibą w Warszawie na ul. Kruczej 50.
Program ma charakter szkoleniowy. Jego celem jest:
-
wsparcie kobiet poprzez edukację i wiedzę, aby umożliwić im polepszenie ich sytuacji ekonomicznej i społecznej − dać praktyczne umiejętności cenione na rynku pracy, aby mogły rozwijać się zarówno jako pracodawcy, jak i pracownicy,
-
przekazanie uczestniczkom Programu narzędzi i motywacji, które umożliwią im zwiększenie aktywności oraz dodadzą pewności siebie, pomogą w podejmowaniu odważnych decyzji, wyznaczaniu sobie celów i zwiększą świadomość znaczenia relacji międzyludzkich (networkingu) dla rozwoju zawodowego i osobistego.
Program jest skierowany wyłącznie do kobiet, które ukończyły 18 rok życia i spełniają co najmniej dwa z poniższych warunków:
-
mieszkają na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach;
-
pozostają bezrobotne;
-
mają niskie zarobki w gospodarstwie domowym;
-
w ich rodzinie występują problemy społeczne (np. piecza zastępcza, itp.);
-
są matkami samotnie wychowującymi dzieci;
-
mają orzeczoną niepełnosprawność;
-
są rodzicami w rodzinach wielodzietnych bądź pochodzą z takiej rodziny (więcej niż 3 dzieci);
-
w ich życiu występuje inny niż wymienione wyżej istotny czynnik, który powoduje ich wyłączenie z aktywności społecznej lub zawodowej.
Wszystkie informacje o Programie znajdują się na stronie: https://fundacjapfr.pl/akademiarozwoju.
W przypadku wątpliwości dotyczących poszczególnych funkcjonalności platformy lub pojawienia się jakichkolwiek problemów przy korzystaniu z kursów i warsztatów, zapraszamy do kontaktu pod adresem: info@pfr.pl
Każda osoba, która wybrała termin warsztatu i dokonała zapisu, otrzyma informację zwrotną pocztą elektroniczną o zapisie na wybrany warsztat w ciągu 48 godzin od momentu zapisu.
Uczestniczki Programu:
-
biorą udział w bezpłatnym kursie online składającym się z czterech warsztatów z tworzenia i edycji stron internetowych, wykorzystania narzędzi online do realizacji własnych projektów w sieci, z zajęć z podstaw zakładania i prowadzenia działalności;
-
mają dostęp do dodatkowych bezpłatnych szkoleń – miedzy innymi warsztatów z myślenia projektowego (design thinking);
-
otrzymują dodatkowe bezpłatne materiały edukacyjne i wskazówki, gdzie szukać wiedzy i możliwości zdobywania nowych kompetencji;
-
mogą uczestniczyć w wydarzeniach mentoringowych i spotkaniach społeczności kobiet zaangażowanych w Program.
Aby wziąć udział w warsztatach, należy zalogować się na platformę szkoleniową używając podanego w trakcie rejestracji adresu mailowego oraz hasła, które zostanie wysłane do każdej uczestniczki w mailu potwierdzającym udział w Programie.
Po zalogowaniu na platformę, należy wybrać zakładkę „Kalendarz warsztatów” i zapisać się na wybrane terminy warsztatów. Następnie w dniu warsztatu należy kliknąć w link spotkania online dostępny zarówno w mailu z przypomnieniem o warsztacie, jak i na platformie szkoleniowej na „kafelku” wybranego warsztatu.
Do udziału nie jest potrzebna wiedza z żadnego tematu, którego dotyczą warsztaty. Wszystkie zajęcia zaczynamy od poziomu podstawowego. Dla osób bardziej zaawansowanych zaproponujemy dodatkowe materiały i warsztaty.
Do udziału potrzebne będzie urządzenie (telefon, tablet lub komputer) z dostępem do Internetu. Dzięki temu każda Uczestniczka bezie mogła na żywo brać udział w warsztatach i zdobywać nowe umiejętności.
Materiały dodatkowe dostępne są w sekcji "Materiały edukacyjne".
W celu zapisania się na warsztaty, należy w sekcji „Kalendarz zajęć - warsztaty online” skorzystać z przycisku „Weź udział”. Przycisk kieruje bezpośrednio do formularza zapisu na warsztaty.
Certyfikat udziału w Programie otrzyma każda Uczestniczka, która weźmie udział w kursie składającym się z czterech warsztatów obowiązkowych oraz dodatkowo uzupełni swoją wiedzę biorąc udział w dowolnie wybranym innym kursie lub warsztacie kompetencyjnym.
Na certyfikacie pojawią się:
-
imię i nazwisko uczestniczki
-
nazwy warsztatów, w których uczestniczyła
-
nazwy organizatorów
-
podpisy Organizatorów i trenerów.
Wspiera nas
Google.org to organizacja charytatywna, której misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji oraz zagwarantowanie wszystkim ludziom jednakowych szans. Dysponując wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, szerokimi kwalifikacjami i doświadczeniem, pomaga w rozwiązywaniu ważnych społecznie problemów zarówno lokalnie, regionalnie, jak i w skali globalnej. Główne obszary jej aktywności to nauka, gospodarka i zdrowie.
Więcej informacji na temat projektów i obszarów zaangażowania organizacji znajduje się na stronie Google.org.