Kurs online

Akademia Rozwoju dla kobiet | Fundacja PFR

Rejestracja

Szczegóły kursu

Cyfryzacja
Przedsiębiorczość
Rozwój zawodowy
Technologie
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
Fundacja PFR Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Program Akademia Rozwoju dla kobiet powstał, aby zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju kobietom, które chcą być bardziej aktywne w życiu społecznym i zawodowym.
Dzięki udziałowi w kursie dowiesz się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie. Kompetencje zdobyte podczas kursu oraz warsztatów uzupełniających pozwolą Ci w prosty sposób stworzyć stronę internetową i postawić pierwsze kroki w biznesie, ponadto dowiesz się jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe.

Program powstał dzięki wsparciu organizacji Google.org

Wybierz swoją ścieżkę

Warsztaty online na żywo

Bezpłatne warsztaty online z naszymi trenerami i uczestniczkami programu. My udostępniamy kalendarz z terminami, Ty wybierasz termin, który Ci najbardziej odpowiada.

Kurs online na platformie

Warsztaty przygotowane przez naszych trenerów. Sama wybierasz, kiedy i jak zrealizujesz kurs.
 

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

✓ porcję wiedzy w przystępnej formie

✓ lekcje video z ekspertami

✓ wydarzenia online z trenerami

ciekawe wskazówki ekspertów

przydatne linki i materiały do pobrania

certyfikat, którym pochwalisz się na profilu LinkedIn i w CV

✓ inspirujące środowisko kobiet, które motywuje do działania

Dla kogo?

 • Grafika kurs Akademia Rozwoju dla kobiet 1

  Dla kobiet, które chcą zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju 

 • Grafika kurs Akademia Rozwoju dla kobiet 2

  Dla kobiet, które chcą być bardziej aktywne w życiu społecznym i zawodowym

 • Grafika kurs Akademia Rozwoju dla kobiet 3

  Dla kobiet, które planują zrealizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe

Poznaj plan kursu

W tej lekcji dowiesz się, jak stworzyć własną stronę internetową przy pomocy prostego edytora no-code. Jak zaplanować własny biznes i w jaki sposób rozwiązywać i selekcjonować problemy. Czym jest i jak działa proces SEO.

W tym nagraniu dowiesz się, jak AI może pomóc zautomatyzować Twoje działania w tworzeniu biznesu.

W tej lekcji ekspert przedstawi, jak programowanie może pomóc Ci w realizowaniu pomysłów na projekty społeczne i biznesowe.

W tym nagraniu opowiemy i przeprowadzimy Cię przez pierwsze kroki w tworzeniu działalności gospodarczej. Na co zwrócić uwagę przed jej założeniem i jakie czekają Cię obowiązki formalno-prawne.

Rozwój przez działanie! Dołącz do kursu dla kobiet i zdobywaj praktyczne umiejętności, które pozwolą Tobie aktywnie działać i realizować plany.

Formatted text
Formatted text

Obecnie nie prowadzimy warsztatów online na żywo.

Zachęcamy do udziału w Akademii Rozwoju tutaj na platformie.

Materiały edukacyjne

Inspirujemy każdego dnia

Zobacz co robimy, jak się rozwijamy, jak możesz rozwijać się z nami!

Kurs w liczbach

2333

osoby

wzięły udział w kursie

100%

uczestniczek

poleciłoby kurs komuś innemu

4

lekcje

w formie wideo

Najczęściej zadawane pytania

Organizatorem Programu jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, z siedzibą w Warszawie na ul. Kruczej 50.

Program ma charakter szkoleniowy. Jego celem jest: 

 • wsparcie kobiet poprzez edukację i wiedzę, aby umożliwić im polepszenie ich sytuacji ekonomicznej i społecznej − dać praktyczne umiejętności cenione na rynku pracy, aby mogły rozwijać się zarówno jako pracodawcy, jak i pracownicy,

 • przekazanie uczestniczkom Programu narzędzi i motywacji, które umożliwią im zwiększenie aktywności oraz dodadzą pewności siebie, pomogą w podejmowaniu odważnych decyzji, wyznaczaniu sobie celów i zwiększą świadomość znaczenia relacji międzyludzkich (networkingu) dla rozwoju zawodowego i osobistego.

Program jest skierowany wyłącznie do kobiet, które ukończyły 18 rok życia i spełniają co najmniej dwa z poniższych warunków:

 • mieszkają na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach;

 • pozostają bezrobotne;

 • mają niskie zarobki w gospodarstwie domowym;

 • w ich rodzinie występują problemy społeczne (np. piecza zastępcza,  itp.);

 • są matkami samotnie wychowującymi dzieci;

 • mają orzeczoną niepełnosprawność;

 • są rodzicami w rodzinach wielodzietnych bądź pochodzą z takiej rodziny (więcej niż 3 dzieci);

 • w ich życiu występuje inny niż wymienione wyżej istotny czynnik, który powoduje ich wyłączenie z aktywności społecznej lub zawodowej.

Wszystkie informacje o Programie znajdują się na stronie: https://fundacjapfr.pl/akademiarozwoju.

W przypadku wątpliwości dotyczących poszczególnych funkcjonalności platformy lub pojawienia się jakichkolwiek problemów przy korzystaniu z kursów i warsztatów, zapraszamy do kontaktu pod adresem: info@pfr.pl 

Każda osoba, która wybrała termin warsztatu i dokonała zapisu, otrzyma informację zwrotną pocztą elektroniczną o zapisie na wybrany warsztat w ciągu 48 godzin od momentu zapisu.
 

Uczestniczki Programu: 

 • biorą udział w bezpłatnym kursie online składającym się z czterech warsztatów z tworzenia i edycji stron internetowych, wykorzystania narzędzi online do realizacji własnych projektów w sieci, z zajęć z podstaw zakładania i prowadzenia działalności;

 • mają dostęp do dodatkowych bezpłatnych szkoleń – miedzy innymi warsztatów z myślenia projektowego (design thinking);

 • otrzymują dodatkowe bezpłatne materiały edukacyjne i wskazówki, gdzie szukać wiedzy i możliwości zdobywania nowych kompetencji;

 • mogą uczestniczyć w wydarzeniach mentoringowych i spotkaniach społeczności kobiet zaangażowanych w Program.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zalogować się na platformę szkoleniową używając podanego w trakcie rejestracji adresu mailowego oraz hasła, które zostanie wysłane do każdej uczestniczki w mailu potwierdzającym udział w Programie.

Po zalogowaniu na platformę, należy wybrać zakładkę „Kalendarz warsztatów” i zapisać się na wybrane terminy warsztatów. Następnie w dniu warsztatu należy kliknąć w link spotkania online dostępny zarówno w mailu z przypomnieniem o warsztacie, jak i na platformie szkoleniowej na „kafelku” wybranego warsztatu.

Do udziału nie jest potrzebna wiedza z żadnego tematu, którego dotyczą warsztaty. Wszystkie zajęcia zaczynamy od poziomu podstawowego. Dla osób bardziej zaawansowanych zaproponujemy dodatkowe materiały i warsztaty.

Do udziału potrzebne będzie urządzenie (telefon, tablet lub komputer) z dostępem do Internetu. Dzięki temu każda Uczestniczka bezie mogła na żywo brać udział w warsztatach i zdobywać nowe umiejętności.

Materiały dodatkowe dostępne są w sekcji "Materiały edukacyjne".

W celu zapisania się na warsztaty, należy w sekcji „Kalendarz zajęć - warsztaty online” skorzystać z przycisku „Weź udział”. Przycisk kieruje bezpośrednio do formularza zapisu na warsztaty.

Certyfikat udziału w Programie otrzyma każda Uczestniczka, która weźmie udział w kursie składającym się z czterech warsztatów obowiązkowych oraz dodatkowo uzupełni swoją wiedzę biorąc udział w dowolnie wybranym innym kursie lub warsztacie kompetencyjnym.

Na certyfikacie pojawią się:

 • imię i nazwisko uczestniczki

 • nazwy warsztatów, w których uczestniczyła

 • nazwy organizatorów

 • podpisy Organizatorów i trenerów.

Wspiera nas

Google.org to organizacja charytatywna, której misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji oraz zagwarantowanie wszystkim ludziom jednakowych szans. Dysponując wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, szerokimi kwalifikacjami i doświadczeniem, pomaga w rozwiązywaniu ważnych społecznie problemów zarówno lokalnie, regionalnie, jak i w skali globalnej. Główne obszary jej aktywności to nauka, gospodarka i zdrowie. 

Więcej informacji na temat projektów i obszarów zaangażowania organizacji znajduje się na stronie Google.org.