FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Formatted text

Witamy na platformie Strefa Wiedzy PFR!

Cieszymy się, że jesteś z nami i zachęcamy do korzystania ze stale uzupełnianej oferty kursów online i warsztatów. Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ) wraz z odpowiedziami, które pomogą Ci lepiej zrozumieć działanie naszej platformy.

Jeśli masz pytania dodatkowe, skontaktuj się z nami. Chętnie opowiemy więcej na temat Strefy Wiedzy PFR. Pytania możesz wysłać na adres mailowy info@pfr.pl

O Platformie

Strefa Wiedzy PFR została stworzona w celu wsparcia w poszerzaniu wiedzy i zdobywaniu kompetencji w obszarach takich jak: zarządzanie projektami, cyfryzacja firm i samorządów, zwiększanie kreatywności w organizacji, zrównoważony rozwój czy zmiana ścieżki zawodowej.

W naszej ofercie znajdą się bezpłatne kursy online, do których dostęp jest nielimitowany, i które możesz realizować z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Użytkownicy Strefy Wiedzy PFR mogą skorzystać również z oferty warsztatów online z ekspertami. Odbywają się one w określonym terminie na żywo, co pozwala na interakcję z prowadzącym oraz dostosowanie do potrzeb konkretnej grupy uczestników.

Dzięki platformie Strefa Wiedzy PFR możesz uczyć się w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, korzystając z różnych narzędzi i materiałów edukacyjnych w naszych kursach online. Możesz również zarejestrować się na warsztaty, na których pod okiem najlepszych specjalistów zdobędziesz i utrwalisz umiejętności praktyczne. Po ukończeniu kursów będziesz mógł uzyskać certyfikat, a dostęp do większości z nich będziesz miał bezterminowy.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy zainteresowani są poszerzaniem wiedzy i zdobywaniem nowych kompetencji. Materiały edukacyjne są w szczególności skierowane do początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców, samorządowców oraz osób zainteresowanych rozwojem kompetencji cyfrowych.

Nasze kursy tworzymy we współpracy z ekspertami i praktykami w danej dziedzinie. Po wejściu na stronę danego kursu możesz zapoznać się z jego planem oraz sylwetkami autorów kursu, jak również dowiedzieć, co zyskasz dzięki udziałowi w nim.

Kursy składają się z materiałów wideo, tekstów i ćwiczeń oraz innych, interaktywnych form przekazywania wiedzy. Każdy z kursów został przygotowany w taki sposób, aby poziom materiałów był dostosowany do stopnia zaawansowania kursu.

Tak, dostęp do platformy jest bezpłatny. Dodatkowo wszystkie oferowane kursy on-line są bezpłatne. Natomiast udział w niektórych warsztatach jest płatny - szczegółowe informacje znajdują się na dedykowanych stronach poszczególnych warsztatów.

Kursy/Warsztaty

Aby zapisać się na kurs online, wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej Strefa Wiedzy PFR, a następnie wybrać interesujący Cię kurs online i kliknąć "zapisz się".  Wszystkie kursy online są bezpłatne i umożliwiają naukę w swoim tempie, w dowolnym miejscu i czasie.

Warsztaty różnią się od kursów tym, że są wydarzeniami odbywającymi się w formie stacjonarnej lub online, poza platformą. W przypadku warsztatów platforma służy do wysłania formularza zgłoszeniowego przez użytkownika zainteresowanego udziałem w wydarzeniu.

Warsztaty widoczne będą dla wszystkich użytkowników bez wyjątków - zarówno zalogowanych jak i niezalogowanych. W celu zarejestrowania się na warsztat nie musisz zakładać konta na platformie kursowej. Organizatorzy poszczególnych warsztatów mogą jednak wymagać, w celu rejestracji na warsztat, wskazania dodatkowych danych, wykraczających poza imię i nazwisko oraz adres mailowy. Pamiętaj również, by wybrać preferowaną datę uczestnictwa w warsztacie. Udział w spotkaniach warsztatowych może być płatny.

W przypadku kursów on-line podaliśmy orientacyjny czas potrzebny na wykonanie i zaliczenie kursu. W przypadku warsztatów podana jest dokładna liczba spotkań oraz długość ich trwania.

Większość kursów ma bezterminowy dostęp. W przypadku wybranych kursów może pojawić się informacja o czasowym dostępie. Dodatkowo ze względu na tematykę kursów, np. dotyczącą najnowszych regulacji prawnych kursy, w których informacje ulegną dezaktualizacji będą wygaszane lub modyfikowane.

Realizując kursy online, zdobywasz konkretne umiejętności! Tworząc nasze materiały szkoleniowe, staramy się, by pozwalały użytkownikom nabywać jak najwięcej kompetencji przydatnych na rynku. Należą do nich kompetencje z zakresu prowadzenia firmy, zarządzania projektami czy kreatywnego myślenia.
Do poszczególnych lekcji w kursach przypisaliśmy umiejętności, które zdobywasz ucząc się. Po zakończeniu lekcji, do której przypięta jest umiejętność, informacja o jej zdobyciu pojawi się w sekcji "Moje konto" w zakładce "Nabyte umiejętności". Tam znajdziesz listę wszystkich nabytych umiejętności i ich poziom. Uwaga: umiejętności mogą powtarzać się pomiędzy kursami.

Na platformie Strefa Wiedzy PFR oprócz certyfikatów ukończenia kursów możesz zdobywać i kolekcjonować także odznaki. To dodatkowe elementy motywujące do nauki. Są one przypisane do niektórych lekcji w kursach online. 
Po zakończeniu lekcji, do której przypięta jest odznaka, informacja o jej zdobyciu pojawi się zarówno w kursie, jak i w sekcji „Moje konto” w zakładce „Odznaki”. Tam znajdziesz listę wszystkich zdobytych odznak. 

Zresetowanie kursu spowoduje usunięcie certyfikatu oraz utratę postępów.

Problemy techniczne/Dotyczące konta

W takiej sytuacji należy sprawdzić folder ze spamem. Jeśli wiadomość z linkiem aktywacyjnym nie znajduje się również tam, prosimy o kontakt z nami pod adresem info@pfr.pl.

Po zalogowaniu na koncie użytkownika należy wejść w zakładkę "Moje konto", a następnie kliknąć w ikonę notesu z ołówkiem, widoczną w lewym górnym rogu przy miejscu na zdjęcie profilowe użytkownika.

Aby zresetować swoje hasło, należy kliknąć w link "Prześlij nowe hasło", znajdujący się na ekranie logowania. Po podaniu poprawnego adresu e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem umożliwiającym ustawienie nowego hasła.

Aby usunąć konto na platformie, należy zalogować się na koncie użytkownika, a następnie wejść w zakładkę "Moje konto" oraz kliknąć w ikonę notesu z ołówkiem, widoczną w lewym górnym rogu, przy miejscu na zdjęcie profilowe użytkownika. 

Na samym dole formularza dostępny jest przycisk "Anuluj konto". Po jego naciśnięciu należy postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

Certyfikaty

Oferujemy certyfikaty po ukończeniu większości naszych kursów. Zasady ich otrzymywania mogą nieco się różnić pomiędzy poszczególnymi kursami. Aby sprawdzić szczegóły zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronach poszczególnych kursów.

Jeżeli dla Twojego kursu został przewidziany certyfikat, będzie on dostępny od razu po ukończeniu kursu. 

Aby pobrać wygenerowany certyfikat, należy wejść w zakładkę „Moje konto”, a następnie "Otrzymane certyfikaty".

Na certyfikacie pojawią się:

  • imię i nazwisko uczestnika

  • nazwa kursu

  • krótki opis nabytych umiejętności

  • nazwa/y organizatora/ów

  • podpis/y organizatora/ów lub trenera/ów.

Przewidujemy dostarczanie uczestnikom kursów jedynie cyfrowej wersji certyfikatów. Istnieje jednak możliwość samodzielnego wydrukowania certyfikatu lub wygenerowania obrazka (format .jpg) i umieszczenia go w mediach społecznościowych.

Certyfikat przestaje być dostępny po dokonaniu restartu wykonanego kursu. Aby ponownie móc wygenerować certyfikat, należy powtórzyć kurs.

Formatted text

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami!

W przypadku wątpliwości dotyczących poszczególnych funkcjonalności platformy lub pojawienia się jakichkolwiek problemów przy korzystaniu z kursów i warsztatów, zachęcamy do wysyłania pytań na naszą skrzynkę pocztową. Nasi doradcy postarają się jak najszybciej udzielić wyczerpującej odpowiedzi!