Kurs online

Chmura w biznesie

Rejestracja

Szczegóły kursu

Cyfryzacja
Przedsiębiorczość
Technologie
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs “Chmura w biznesie” wyjaśnia podstawowe pojęcia związane z chmurą obliczeniową, przybliża sposób jej działania oraz korzyści, jakie można osiągnąć z jej zastosowania. Pokazuje praktyczne zastosowania technologii, m.in. Google Cloud - w jaki sposób można wspierać rozwój biznesu w obszarach e-commerce, nowoczesnej komunikacji, a nawet oszczędzania energii elektrycznej.
Eksperci OChK pomogą w postawieniu pierwszych kroków w chmurze i podpowiedzą, jak się do tej drogi przygotować.
 

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

porcję wiedzy w przystępnej formie
ciekawe lekcje video
wskazówki ekspertów
możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
certyfikat
materiały przydatne również po ukończeniu kursu

Stwórz Firmę Jutra

Nieważne w jakiej branży działasz - rozwiązania, które oferuje chmura są uniwersalne i przydadzą się każdemu rodzajowi działalności. Dzięki chmurze, nawet tradycyjne sektory gospodarki mogą przenieść się do świata cyfrowego i zdecydowanie przyspieszyć tempo swojego rozwoju.

Aby Firmą Jutra stać się już dziś, dowiedz się więcej o programie współtworzonym przez OChK, Google i Polski Fundusz Rozwoju.

Dla kogo?

  • Dla osób zainteresowanych technologią chmurową 

  • Dla osób, które potrzebują wiedzy jak przenieść organizację do świata cyfrowego i przyspieszyć jej tempo rozwoju

  • Dla pracowników organizacji, którzy chcą usprawnić bezpieczeństwo danych podczas pracy

Odkryj świat przetwarzania w chmurze i sprawdź, jakie korzyści przyniesie dla Twojej firmy!

Kurs w liczbach

509

osób

zapisało się na kurs

9

lekcji

zawierających materiały wideo

1,5

godziny

wystarczy do ukończenia kursu

Poznaj plan kursu

W tym odcinku dowiesz się, co kryje się pod coraz częściej używanym pojęciem cloud computing. Poznasz, czym jest chmura publiczna oraz jakie wyróżniamy jej rodzaje. Dodatkowo uzyskasz informacje na temat korzyści i zalet, które wiążą się z wykorzystywaniem rozwiązań chmurowych i jak mogą one wpłynąć na rozwój Twojego biznesu.

Z tego odcinka dowiesz się, czym jest Google Cloud Platform, jakie są główne zalety tej platformy i jak możesz wykorzystać GCP w Twojej firmie.

Z tego odcinka dowiesz się, co kryje się pod pojęciem Google Workspace i jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z rozwiązań oferowanych przez Google. Poznasz narzędzia, które umożliwią pracownikom Twojej firmy realizowanie zadań niezależnie od miejsca, w którym się znajdują - a jedyne co jest konieczne, to dostęp do Internetu.  

Po obejrzeniu tego odcinka będziesz wiedział, dlaczego tak ważne jest zbieranie, agregowanie i analizowanie danych generowanych w Twojej firmie. Dowiesz się także, w jaki sposób w praktyce możesz je wykorzystać. Poznasz przykłady konkretnych rozwiązań, które wykorzystując analizę danych wspierają rozwój biznesu.

Z tego odcinka dowiesz się, co chmura może zaoferować firmom z branży e-commerce oraz jakie rozwiązania wspierają zwiększanie sprzedaży w internecie. Poznasz też przykłady firm, które poszły tą drogą i odniosły sukces.

Z tego odcinka dowiesz się, na czym polega usługa eDoradca, jak może ułatwić klientom kontakt z Twoją firmą, jaki jest model rozliczeń i co się stanie, gdy Twoja firma urośnie i będzie zatrudniał nie 5, ale 50 osób w dziale obsługi klienta.

W tym odcinku poznasz Energy Management as a Service (EMaaS) - usługę w chmurze do zarządzania efektywnością energetyczną. Dowiesz się, jak EMaaS w prosty sposób pozwala opomiarować zużycie energii, a następnie dostosować je do faktycznych potrzeb i obniżyć koszty.

Z tego odcinka dowiesz się, co możesz zyskać, migrując i modernizując infrastrukturę na Google Cloud Platform. Część danych musi zostać na własnej infrastrukturze? Nie szkodzi, Google Cloud pomaga we wdrożeniu chmury hybrydowej.

Z tego odcinka dowiesz się, dlaczego warto budować kompetencje chmurowe w organizacji. Wytłumaczymy Ci także, gdzie i w jaki sposób możesz zdobywać nowe umiejętności. Dodatkowo uzyskasz informacje, jak potwierdzić swoją wiedzę i kompetencje dotyczące wykorzystania narzędzi Google Cloud Platform.

Chcesz pogłębić wiedzę z kursu?

Zobacz materiały dostępne w Bazie Wiedzy portalu startup.pfr.pl. Znajdziesz w niej artykuły pisane przez ekspertów i praktyków, podcasty oraz bezpłatne e-booki.

Partner kursu

OChK jest dziś najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Ich celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych.

Wejdź na stronę OChK.