Warsztat

Raportowanie ESG. Warsztaty z obliczania śladu węglowego dla firm w zakresie 3

28/11/2023 - 10:00
Kup na pfrsa.pl
kobieta i mężczyzna przed laptopem

Szczegóły warsztatu

Zrównoważony rozwój
Podstawowy Poziom szkolenia
Płatny Cena szkolenia
Czasowy Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
On-line Forma warsztatu

Zadbaj o zrównoważoną przyszłość Twojej organizacji.

Przygotuj zespół do obliczeń w zakresie 3.

Cel warsztatów

W trakcie warsztatów stawiamy na zapoznanie zespołu z badaniem śladu węglowego w zakresie 3, który jest integralną częścią procesu raportowania ESG. Stawiamy na praktykę, dlatego będziemy na danych, aby zdobyć kompetencje jak stosować metodykę kalkulacji emisji CO2. Wskażemy,  jakie kroki należy zrobić przed rozpoczęciem procesu obliczania śladu węglowego oraz opowiemy o możliwościach redukcji emisji. Warsztat polecamy tym, którzy poznali metodykę obliczania śladu węglowego w zakresie 1 i 2.

Czego się nauczysz?

✓ Dowiesz się, jak podejść do zbierania danych w organizacji i jak wyznaczać granice.

✓ Zyskasz, wiedzę od ekspertów z branży.

✓ Zdobędziesz, kompetencje jak podejść do obliczania śladu węglowego w zakresie 3

✓ Poznasz, możliwości redukcji śladu węglowego.

Przekonaj się, dlaczego warto dołączyć do warsztatów

Posłuchaj nagrania, w którym prowadzący warsztaty opowiadają o korzyściach z udziału w spotkaniach i krok po kroku przeprowadzą Cię po aktywnościach czekających na uczestników warsztatów. Wskażą również, dla kogo są warsztaty z zakresu 3.

Stawiamy na zdobycie wiedzy i kompetencji.

Dla kogo?

  • Przedstawiciele organizacji odpowiedzialni za zrównoważony rozwój (ESG), ochronę środowiska, kwestie techniczne, marketing, finanse, relacje inwestorskie oraz poszukający rozwiązań na wyzwania w organizacji.
  • Kadra zarządzająca planująca osiągnięcie dekarbonizacji przedsiębiorstwa.
  • Osoby planujące badanie śladu węglowego w swojej organizacji.

 

Jak pracujemy?

  • 4 spotkania on-line: 3 w gronie kilku organizacji oraz jedno przeznaczone na konsultacje indywidualne firmy z ekspertami
  • Zarezerwowanie 4-5h w tygodniu na pracę indywidualną zespołu
  • Bieżące doradztwo naszych ekspertów i informację zwrotną

 

 

Grafika kurs transformacja energetyczna nr 1

Co zyskujesz?

  • Kompetencje, jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego
  • Wstępne przygotowanie organizacji do obliczenia zakresu 3 (na podstawie dostarczonych danych w wybranych 3 kategoriach) z wykorzystaniem narzędzia cyfrowego Microsoft Sustainability Manager
  • Omówienie zakresu danych potrzebnych do wykonania obliczeń 
  • Przedstawienie możliwości redukcji śladu węglowego organizacji

Korzystamy z certyfikowanego narzędzia

Microsoft Sustainability Manager to rozwiązanie, które ujednolica analizę danych i zapewnia kompleksowe, zintegrowane i zautomatyzowane zarządzanie zrównoważonym rozwojem dla organizacji na każdym etapie.

 

Partnerzy merytoryczni

Najważniejsze informacje

Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, gdzie pod czujnym okiem ekspertów KAPE obliczasz ślad węglowy swojej organizacji.

Warsztaty prowadzone są na platformie MS Teams lub innej. Przed każdym warsztatem uczestnicy zostaną poinformowani o platformie, na której będą się odbywać spotkania.

Kurs kohortowy jest wspólnym doświadczeniem. Z racji tego, że uczestnicy są związani z tematem, uczą się zarówno od ekspertów, ale także sami od siebie. Dodatkową korzyścią jest spotkanie innych ludzi zmagających się z podobnymi wyzwaniami.

Organizatorem jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. W celu zakupu Warsztatów, Klient wypełnia Formularz Zgłoszeniowy. Wysłanie Formularza Zgłoszeniowego stanowi złożenie PFR oferty zawarcia Umowy i następuje z chwilą kliknięcia przycisku „Zamawiam z obowiązkiem zapłaty". W celu zawarcia umowy Klient dokonuje zapłaty w terminie 7 dni od momentu wypełnienia Formularza Zgłoszeniowego. 

Numer konta bankowego PFR: 34 1020 1026 0000 1902 0240 1404 PKO BP, ze wskazaniem nazwy warsztatów oraz imienia i nazwiska klienta. Po dokonaniu płatności PFR prześlemy potwierdzenie zawarcia umowy na adres wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym. Faktura zostanie wystawiona w terminie 14 dni od dokonania zapłaty.

Klient dokonuje płatności przelewem tradycyjnym. Faktura zostanie wystawiona Klientowi po dokonaniu płatności, w terminie do 14 dni od dnia jej dokonania, na adres e-mail podany w Formularzu Zgłoszeniowym.

Niestety nie. Ze względu na praktyczny wymiar warsztatu istnieje konieczność uczestniczenia we wszystkich jego częściach.

W warsztatach może wziąć udział do 5 osób z danej organizacji.

Niestety, w tym wypadku ilość pracy po stronie ekspertów KAPE będzie podobna, dlatego cena warsztatu jest niezależna od liczby uczestników. Ze względu na specyfikę zagadnienia, dobrze aby w warsztatach brało udział szerokie grono osób zainteresowanych.

Tak. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pod linkiem.

Szukasz kompleksowej wiedzy o wyliczaniu śladu węglowego?

Skorzystaj z warsztatów z przygotowania zespołu do obliczeń w 3 zakresach.

Formatted text

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami

Zaufali nam