Warsztat

Raportowanie ESG. Ślad węglowy organizacji.

08/5/2024 - 10:00

Szczegóły warsztatu

Zrównoważony rozwój
Podstawowy Poziom szkolenia
Płatny Cena szkolenia
Czasowy Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
On-line Forma warsztatu

Zyskaj wiedzę o śladzie węglowym organizacji.

Poznaj podstawy i zadbaj o zrównoważony rozwój w Twojej firmie.

Cel warsztatów

Ślad węglowy to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez daną osobę, organizację lub produkt. Ślad węglowy oblicza się w trzech zakresach, dobieranych w zależności od celu obliczania śladu węglowego przez daną firmę

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników procesem badania śladu węglowego w organizacji w zakresie 1, 2, który jest integralną częścią raportu ESG. Warsztaty mają charakter podstawowy. Uczestnicy zdobywają wiedzę, dzięki której będą mogli zrobić pierwszy krok w kierunku zrównoważonej organizacji. 

Czego się nauczysz?

✓ Zapoznasz się z najnowszymi zmianami prawnymi, które dotyczą raportowania niefinansowego.

✓ Zyskasz wiedzę od ekspertów z branży.

✓ Zdobędziesz kompetencje, jak wyliczać ślad węglowy organizacji w zakresie 1 i 2.

✓ Poznasz możliwości redukcji śladu węglowego.

Zawartość Warsztatów

Podczas warsztatu, poznasz uwarunkowania prawne do obliczania śladu węglowego. Dowiesz się, o zakresach badania śladu węglowego (granice organizacji, jak zbierać dane, podstawowe definicje). Zostaną Tobie również wytłumaczone podstawowe definicje związane ze śladem węglowym. 

 

W czasie drugiego spotkania, ekspert KAPE pokaże uczestnikom jak wyliczać ślad węglowy. Wskaże na co zwracać uwagę przy wykonywaniu obliczeń oraz jak się do tego przygotować. Wspólnie z uczestnikami wykona podstawowe obliczenia. 

W trakcie ostatniego spotkania zostaną omówione działania dla firm, które mają na celu redukcję ich śladu węglowego. Zostaną wytłumaczone takie pojęcia takie jak: efektywność energetyczna, OZE, neutralizacja emisji GHG – Carbon Offset, raportowanie wielkości śladu węglowego.

Stawiamy na wiedzę. Poznaj plan warsztatów.

Dla kogo?

 • Przedstawiciele organizacji odpowiedzialni za (ESG), ochronę środowiska, kwestie techniczne, finanse, relacje inwestorskie oraz poszukający rozwiązań na wyzwania w organizacji.
 • Kadra zarządzająca planująca osiągnięcie dekarbonizacji przedsiębiorstwa.
 • Osoby planujące badanie śladu węglowego w swojej organizacji.

 

Jak pracujemy?

 • 3 spotkania on-line. 
 • Grupa do 25 osób. 
 • Bieżące doradztwo naszych ekspertów i informację zwrotną.
 • Sesje Q&A.
 • Poziom warsztatów ma zakres podstawowy. Przykłady obliczeń będą dokonywane na podstawie danych przy użyciu Microsoft Excel.

   

Co zyskasz?

 • Poznanie metodyki obliczania śladu węglowego
 • Kompetencje, jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego.
 • Poznanie rozwiązań redukcyjnych w organizacji i wpływ na zrównoważony rozwój firmy.
 • Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami. 
 • Bieżąca opieka ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Partner merytoryczny

Najważniejsze informacje

Warsztaty składają się z części teoretycznej, gdzie pod okiem ekspertów KAPE zdobywasz kompetencje do samodzielnego obliczania śladu węglowego. 

Warsztaty prowadzone są na platformie MS Teams lub innej. Przed każdym warsztatem uczestnicy zostaną poinformowani o platformie, na której będą się odbywać spotkania.

Kurs kohortowy jest wspólnym doświadczeniem. Z racji tego, że uczestnicy są związani z tematem, uczą się zarówno od ekspertów, ale także sami od siebie. Na warsztaty nie zgłaszasz zespołu z firmy. Jest on dedykowanym osobom indywidualnym z organizacji.

Organizatorem jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. W celu zakupu Warsztatów, Klient wypełnia Formularz Zgłoszeniowy. Wysłanie Formularza Zgłoszeniowego stanowi złożenie PFR oferty zawarcia Umowy i następuje z chwilą kliknięcia przycisku „Zamawiam z obowiązkiem zapłaty". W celu zawarcia umowy Klient dokonuje zapłaty w terminie 7 dni od momentu wypełnienia Formularza Zgłoszeniowego. 

Numer konta bankowego PFR:34 1020 1026 0000 1902 0240 1404 PKO BP  ze wskazaniem  nazwy warsztatów oraz imienia i nazwiska klienta. Po dokonaniu płatności PFR prześlemy potwierdzenie zawarcia umowy na adres wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym. Faktura zostanie wystawiona w terminie 14 dni od dokonania zapłaty

Klient dokonuje płatności przelewem tradycyjnym. Faktura zostanie wystawiona Klientowi po dokonaniu płatności, w terminie do 14 dni od dnia jej dokonania, na adres e-mail podany w Formularzu Zgłoszeniowym.

Niestety nie. Ze względu na praktyczny wymiar warsztatu istnieje konieczność uczestniczenia we wszystkich jego częściach.

Niestety nie. Ze względu na praktyczny wymiar warsztatu istnieje konieczność uczestniczenia we wszystkich jego częściach.

Nie wiesz, jak podejść do obliczania śladu węglowego?

Sprawdź naszą ofertę i zyskaj kompetencje potrzebne do wyliczeń.

Formatted text

Zapraszamy do kontaktu


Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Nami.