Kurs online

Współpraca w projektach B+R 

Rejestracja

Szczegóły kursu

Innowacje
Przedsiębiorczość
Zarządzanie projektami
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs "Współpraca w projektach B+R" ma na celu wprowadzenie w zagadnienia wspólnych badań przedsiębiorców z naukowcami, aby mogły owocować świetnymi efektami, a firmy bazując na potencjale badawczym uczelni i instytutów osiągały przewagi konkurencyjne na rynku i oferowały nowe produkty lub usługi.
Praktycy projektów B+R z firm takich jak Maspex, Boryszew czy TechOcean podzielą się swoimi doświadczeniami. Natomiast przedstawiciele uczelni i Sieci Badawczej Łukasiewicz opowiedzą o perspektywie naukowców i tym, co trzeba zrobić aby zainicjować wspólny projekt.
 

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie
ciekawe lekcje video
wskazówki ekspertów
możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
certyfikat
materiały przydatne również po ukończeniu kursu

Dla kogo?

  • Projektanci Innowacji grafika dla kogo nr 2

    Dla osób zaczynających współpracę z jednostkami naukowymi

  • Dla wszystkich, którzy chcą poznać świat wspólnych badań przedsiębiorców z naukowcami

  • grafika dla kogo nr 1

    Dla osób mniej lub bardziej doświadczonych w projektach B+R

Planujesz wspólny projekt z instytucją badawczą? Co zrobić, aby osiągnąć efekt synergii, który pozwoli na sprawne działanie? Zobacz pierwszą lekcję i zostań z nami na dłużej!

Formatted text

Poznaj plan kursu

MODUŁ I: Współpraca w projektach

Z tego nagrania dowiesz się, jakie są szanse i zagrożenia we współpracy z instytucjami naukowymi. Jakie są różnice w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i instytucji naukowych. Które prace warto zlecać instytucjom naukowym. Jak zarządzać projektem realizowanym w konsorcjum przedsiębiorstwa z jednostką badawczą oraz jak podejmować decyzje w konsorcjum.

MODUŁ II: Perspektywa jednostek naukowych

Z tego nagrania dowiesz się, czym jest Sieć Łukasiewicz i jakimi tematami się zajmuje. Jak przygotować się do projektu B+R wspólnie z Siecią Łukasiewicz oraz co jest potrzebne, by rozpocząć rozmowę z Instytutem.

W tej lekcji dowiesz się, jak jest zorganizowany transfer technologii na polskich uczelniach. Jak CTT i uczelnia może pomóc przedsiębiorcom? Czym są poziomy gotowości technologicznej i jaki ma to wpływ na współpracę z uczelniami.

To ważne nagranie. Opowiemy w nim, co to jest własność intelektualna i jak nabyć do niej prawa. Jak przebiega proces wyceny technologii oraz jak się do niego przygotować. Przedstawimy 3 wyceny technologii.

MODUŁ III: Perspektywa firm

W tym nagraniu poznasz perspektywę firmy we współpracy z uczelnią. Opowiemy, jakie są modele współpracy nauki i biznesu. Jak współpracować w modelu podwykonawstwa oraz jak szukać jednostki naukowej do współpracy

Z tego nagrania dowiesz się, co to jest innowacja biznesowa oraz jakie innowacje biznesowe tworzy Grupa Maspex. 

Kurs w liczbach

704

osoby

wzięły udział w kursie

8

ekspertów

dzielących się praktyczną wiedzą

200

uczestników

otrzymało certyfikat

Partnerzy kursu