Nowość

Kurs online

Ślad węglowy organizacji

Rejestracja

Szczegóły kursu

Prawo
Przedsiębiorczość
Zrównoważony rozwój
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Podstawowe informacje

Witaj na stronie kursowej poświęconej tematowi śladu węglowego organizacji. Celem kursu jest pomoc w zrozumieniu, co znaczy ślad węglowy i dlaczego firma powinna go wyliczać. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, menadżerem, pracownikiem działu CSR, czy też po prostu osobą zainteresowaną zagadnieniami zrównoważonego rozwoju, warto wiedzieć jak oceniać i minimalizować wpływ organizacji na zmiany klimatu. Aby to jednak zrobić poprawnie, trzeba poznać wartość wyjściową śladu węglowego organizacji. Jak do tego dojść? Dowiesz się w tym kursie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w trakcie kursu, przełoży się na praktykę!

Czego się nauczysz?

 Zrozumiesz, czym są gazy cieplarniane i dlaczego warto znać ślad węglowy organizacji

Poznasz trzy zakresy obliczeń śladu węglowego i metody obliczeń

Dowiesz się, jak przygotować organizację do obliczeń oraz jakimi narzędziami cyfrowymi się  wspierać

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie

 ciekawe lekcje video

 wskazówki ekspertów z branży

 możliwość sprawdzenia wiedzy w teście

 certyfikat 

Dowiedz się, czym jest ślad węglowy organizacji oraz jak mierzyć wpływ firmy na środowisko!

Poznaj plan kursu

Podczas pierwszego nagrania, przedstawimy zawartość kursu oraz wskażemy, w jaki sposób kurs pomoże uczestnikom zdobyć umiejętności potrzebne do przygotowania organizacji do obliczenia śladu węglowego w 3 zakresach.

W drugim nagraniu, wprowadzamy Cię w tematykę śladu węglowego. Dowiesz się, czym dokładnie jest gaz cieplarniany. Wskażemy, jakie wyróżniamy trzy zakresy wyliczania śladu węglowego organizacji oraz do czego właściwie może być przydatna znajomość emisji, za które nasza organizacja odpowiada.

W trakcie tego nagrania dowiesz się, jakie działania należy podjąć w celu obliczenia śladu węglowego w zakresie pierwszym i drugim. Poznasz stosowane metody i sposoby określania granic organizacji, które pomogą wyliczyć Ci jej ślad węglowy. Wskażemy, jakie źródła związane z działalnością przedsiębiorstwa odpowiadają za emisje gazów cieplarnianych, jakich danych potrzebujesz i skąd możesz je pozyskać wewnątrz oraz poza organizacją.

W tym nagraniu, dowiesz się czym są granice operacyjne dla zakresu 3 i jak je ustawić. Poznasz metodologię wykorzystywaną do obliczania śladu węglowego w zakresie 3. Co ważne, zdobędziesz wiedzę, dlaczego zrozumienie śladu węglowego w zakresie 3 jest ważne dla organizacji i jej przyszłych działań.

W ostatnim nagraniu przedstawimy, jak organizacja powinna przygotować się do obliczania śladu węglowego. Jakie kroki powinny zostać podjęte, aby proces obliczenia poszedł sprawnie i efektywnie. Wskażemy kroki, które każda firma powinna podjąć, przed podejściem do wyliczenia śladu węglowego.

Formatted text

Poznaj autorów kursu 

Partnerzy kursu

Kurs powstał w ramach

Chcesz poszerzyć wiedzę z kursu i obliczyć ślad węglowy organizacji?


Wybierz warsztaty dla Twojej firmy i zapoznaj się z metodyką obliczania emisji. Posłuchaj nagrania, w którym prowadzący mówią o korzyściach z udziału oraz aktywnościach czekających na uczestników warsztatów.