Szczegóły kursu
Dwie nowe lekcje. Zaktualizowaliśmy kurs o nowe regulacje prawne oraz przegląd narzędzi cyfrowych!
Raportowanie ESG to zagadnienie, które prędzej czy później dotyczyć będzie każdej firmy. W ciągu roku od publikacji kursu pojawiły się kolejne wytyczne, a część z nich została doprecyzowana. Dlatego, przygotowaliśmy nowe odcinki, w których Eksperci opowiedzą, jak w świetle najnowszych regulacji wyglądać będzie raportowanie zrównoważonego rozwoju i jakie narzędzia będą przy tym pomocne. Jesteśmy przekonani, że zaktualizowana edycja kursu ESG dostarczy Wam najnowszej wiedzy i narzędzi cyfrowych do skutecznego nawigowania w nowej rzeczywistości regulacyjnej.
Czego się nauczysz?
Kurs „Raportowanie ESG w praktyce" składa się z 8 nagrań, które krok po kroku przygotują Cię do poprawnego, a przede wszystkim efektywnego złożenia raportu. Podajemy wskazówki, jak rozpocząć pracę nad przygotowaniem raportu ESG, aby „obowiązek” ten przyniósł jak najwięcej korzyści i przebiegał efektywnie. Biorąc udział w kursie dowiesz się, czym dokładnie jest ESG oraz kto i w jakim zakresie ma obowiązek składania raportu niefinansowego. Jakie są obecne wymogi prawne. Poznasz też ciekawe przykłady pochodzące od pionierów działań ESG w Polsce.
Dlaczego warto?
Dla kogo?
-
Dla osób odpowiedzialnych za raportowanie ESG
-
Dla przedstawicieli organizacji odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój (ESG), ochronę środowiska, kwestie techniczne, marketing, finanse, relacje inwestorskie
-
Dla osób zainteresowanych tematyką ESG
Poznaj podstawy raportowania niefinansowego i przygotuj Twoją firmę do złożenia raportu, aby obowiązek ten przyniósł wiele korzyści i przebiegł efektywnie.
Poznaj plan kursu
MODUŁ I: Raportowanie ESG
W odświeżonym nagraniu, opowiemy o najważniejszych zmianach w obszarze ESG w ostatnim roku. Przedstawimy, jak w świetle najnowszych regulacji wyglądać będzie raportowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju.
W tym nagraniu opowiemy, jak przygotować raport niefinansowy zawierający dane ESG. Jaką funkcję pełnią Wytyczne GPW do raportowania ESG. Jak przygotować organizacje do pomiaru wskaźników. Poznasz najlepsze doświadczenia spółek notowanych na giełdzie.
Z tego nagrania dowiesz się, jak stworzyć i rozpocząć implementację strategii w organizacji. Jak wyznaczyć cele w obszarze ESG oraz na jakie kwestie zwrócić uwagę określając horyzont czasowy celów ESG w firmie.
MODUŁ 2: Ślad węglowy organizacji
Z tego nagrania dowiesz się, jak transformacja energetyczna wpłynie na firmy. Co jest celem taksonomii Unii Europejskiej oraz jak rozpocząć pomiar i obliczanie śladu węglowego organizacji. Wyjaśnimy, czym jest ślad węglowy oraz co jest potrzebne do obliczania śladu węglowego firmy.
W tej lekcji opowiemy, co powinno znaleźć się w raporcie ESG. Czy przygotować raport ESG samodzielnie czy z firmą doradczą. Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze firmy doradczej oraz jak ustalić zakres ujawnianych informacji.
Zapraszamy na nowy odicek w którym opowiemy, jak podejść do raportowania ESG od strony procesów w Twojej organizacji. Jak je zaplanować i czym się kierować przy wyborze narzędzi cyfrowych usprawniających proces raportowania.
MODUŁ 3: Studium przypadku
W tym nagraniu przedstawimy przykład Banku BNP Paribas. Dowiesz się, dlaczego raporty ESG stanowią istotne narzędzie relacji z klientami banku. Czy kluczowe dane finansowe, to pełen obraz funkcjonowania organizacji. Jakie są dobre praktyki w doborze standardów raportowania.
W tym nagraniu poznasz, jakie są doświadczenia Allegro w raportowaniu ESG. Dlaczego raportowanie ESG jest tak istotne w branży e-commerce oraz jak Allegro stworzyło swoją pierwszą strategię ESG.
Kurs w liczbach
3100
osób
zapisało się na kurs
8
lekcji
zawierających materiały wideo
1,5
godziny
wystarczy do ukończenia kursu
Chcesz pogłębić wiedzę z kursu?
Weź udział w warsztacie „Raportowanie ESG - Warsztaty z obliczania śladu węglowego dla firm”. Przejdź na dedykowaną stronę i zapoznaj się z ofertą warsztatów dla firm.