Kurs online

Planowanie projektów B+R

Rejestracja

Szczegóły kursu

Finanse
Innowacje
Przedsiębiorczość
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs „Planowanie projektów B+R” ma na celu zapoznanie Cię z podstawami w planowaniu i wdrażaniu projektów B+R w Twojej firmie. Dowiesz się, czym jest projekt B+R, jak go zaplanować krok po kroku, od wyznaczenia celu, dobrania metodyki aż po produkcję seryjną. Doświadczeni eksperci poruszą tematy takie jak: B+R w strategii firmy, przygotowanie projektu czy jego późniejsza realizacja.
Kurs składa się z 10 nagrań, z których uzyskasz podstawową wiedzę i umiejętności potrzebne do zaplanowania projektu B+R. Wiedza ta pozwoli Ci się dobrze przygotować się do aplikowania o środki publiczne, np. w ramach FENG.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie
 ciekawe lekcje video
 wskazówki ekspertów
 możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
 certyfikat
 materiały przydatne również po ukończeniu kursu

 

Dla kogo?

  • Dla osób, które zaczynają prace nad pierwszym projektem B+R

  • Dla osób, które maja już doświadczenie w projektach B+R, ale potrzebują uporządkowania posiadanej wiedzy i zainspirowania się działaniami innych firm

  • Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak zarządzać projektem B+R na każdym etapie rozwoju

Dopiero zaczynasz pracę przy projektach badawczo-rozwojowych? A może chcesz uporządkować swoją wiedzę i zainspirować się działaniami innych firm? Ten kurs jest dla Ciebie!

Formatted text

Poznaj plan kursu

MODUŁ I: Podstawy planowania B+R

Z tego nagrania dowiesz się, jak wybrać obszar projektu B+R. Analiza SWOT. Czym są badania i rozwój. Badania podstawowe, badania przemysłowe i prace rozwojowe. Czym są poziomy gotowości technologicznej TRL (ang. Technology Readiness Level). Jak wyznaczyć celu projektu. 

Z tego nagrania dowiesz się, czym jest plan projektu. Jakie szczególne cechy ma plan badawczy. Z jakich metodyk projektowych warto korzystać. Czym jest wykres Gantta, kamienie milowe i ścieżka krytyczna. Jak oszacować potrzebne zasoby do realizacji projektu.
 

Z tego nagrania dowiesz się, co to znaczy wdrożyć produkt. Co zrobić przed wdrożeniem produktu na rynek. Jakie są etapy od koncepcji po produkcję w metodyce Lean Hardware. Jak zwinnie wprowadzić nowy produkt na rynek.

MODUŁ II: Dobre praktyki innowacyjnych firm

Poznaj perspektywę firm w tworzeniu projektów B+R. W tym nagraniu opowiemy, jakie pytania zadać sobie przed zdefiniowaniem celu i zakresu projektu. Jak Selena przeprowadziła projekt WINS.

Z tego nagrania dowiesz się, jakie dobre praktyki zarządzania projektami B+R stosuje Selena. Jak dopasować metodykę projektową do badań. Jak rozdzielić rolę zarządcze od merytorycznych. Na co zwrócić uwagę w komunikacji w zespole projektowym.
 

W tym nagraniu przedstawimy, jakie dobre praktyki zarządzania projektami B+R stosuje Grupa Maspex. Jaką role odgrywają zespoły eksperckie w tworzeniu innowacji oraz jaki przepis na tworzenie innowacji ma Grupa Maspex.

Z tego nagrania dowiesz się, jaką rolę ma B+R w strategii firmy. Jakie znaczenie ma technologia w procesie tworzenia nowych produktów. Poznasz przykład projektu Polpharmy.

MODUŁ III: Innowacyjne projekty na przykładzie Grupy Maspex

W tym nagraniu opowiemy, co to jest innowacja produktowa. Jakie innowacje produktowe tworzy Grupa Maspex.

W tym nagraniu opowiemy, co to jest innowacja biznesowa. Jakie innowacje biznesowe tworzy Maspex.

Kurs w liczbach

1279

osób

zapisało się na kurs

7

ekspertów

dzielących się wiedzą

346

osób

otrzymało certyfikat

Partnerzy kursu

Kurs powstał w ramach

Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół PFR stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.