Kurs online

Jak założyć własną firmę?

Rejestracja

Szczegóły kursu

Prawo
Przedsiębiorczość
Rozwój zawodowy
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs "Jak założyć własną firmę?" to kompendium wiedzy dla początkujących przedsiębiorców i start-upowców. Z kursu dowiesz się, jaki rodzaj działalności gospodarczej wybrać, jak zarejestrować spółkę i prowadzić księgowość. W kolejnych lekcjach eksperci omówią, jak ułożyć relacje ze współzałożycielami i pracownikami, a także jak współpracować z partnerami biznesowymi. W ostatniej części kursu zostaną poruszone takie tematy jak ochrona własności intelektualnej oraz ochrona danych osobowych.

*Pamiętaj, że kwestie prawne i podatkowe podlegają zmianom zgodnie z pojawiającymi się nowymi regulacjami. Kurs przygotowaliśmy dla Ciebie w marcu 2021 roku. Przed podjęciem ważnych decyzji zawsze sprawdź aktualne akty prawne. 

 

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie
 ciekawe lekcje video
 wskazówki ekspertów
 możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
 certyfikat
 materiały przydatne również po ukończeniu kursu

Dla kogo?

  • Dla osób, które chcą poznać podstawowe kwestie prawne i podatkowe przy prowadzeniu firmy

  • Projektanci Innowacji grafika dla kogo nr 4

    Dla początkujących przedsiębiorców i start-upowców, którzy są zaniepokojeni kwestiami formalnymi.   

  • Projektanci Innowacji grafika dla kogo nr 3

    Dla osób rozpoczynających przygodę w biznesie

Kompendium wiedzy o najważniejszych zagadnieniach prawnych i księgowych, o które musisz zadbać, zakładając własną firmę!

Kurs w liczbach

1000

osób

zapisało się na kurs

10

lekcji

zawierających materiały wideo

3

godziny

wystarczą do ukończenia kursu

Poznaj plan kursu

W tej lekcji dowiesz się, jakie są dostępne formy działalności gospodarczej i rodzaje spółek oraz które z nich są najczęściej wybierane w Polsce.

W tej lekcji opowiemy Ci, jak formalnie zarejestrować spółkę i opłacić kapitał zakładowy. Ponadto dowiesz się, czym jest PKD, a także jak dzielić udziały w spółce między wspólników. Przygotuj notatnik i możemy zaczynać!

Przeprowadziliśmy Cię już przez to, jakie są dostępne formy działalności gospodarczej oraz jak założyć w Polsce spółkę. Z tej lekcji dowiesz się, z jakimi najważniejszymi zagadnieniami w zakresie podatków i księgowości spotkasz się, prowadząc spółkę oraz czy warto skorzystać ze wsparcia księgowego.

Temat relacji wewnątrz firmy podzieliliśmy na dwie lekcje. W pierwszej skupimy się na relacjach między wspólnikami, podejmiemy również temat roli zarządu w firmie. Ustalenia wspólników dotyczące nowej spółki i ich współpracy muszą znaleźć się w dokumencie zwanym umową wspólników, którą powinieneś zawrzeć jeszcze przed powstaniem umowy spółki.

Z tej lekcji dowiesz się, jak zapewnić atrakcyjne formalnie warunki zatrudnienia dla swoich pracowników. Nie będziemy w takim razie opowiadać o benefitach w postaci opieki medycznej czy karty sportowej, a o tych, które bezpośrednio wiążą się z ważnymi kwestiami prawnymi i są szczególnie istotne z punktu widzenia młodych firm.

Przeprowadziliśmy Cię już przez to, jakie są dostępne formy działalności gospodarczej oraz jak założyć w Polsce spółkę. Z tej lekcji dowiesz się, z jakimi najważniejszymi zagadnieniami w zakresie podatków i księgowości spotkasz się, prowadząc spółkę oraz czy warto skorzystać ze wsparcia księgowego.

Drugą, obok prawa autorskiego, kategorią prawa własności intelektualnej jest prawo własności przemysłowej. Jako przedsiębiorca powinieneś znać najważniejsze pojęcia i sposoby ochrony swoich projektów i innowacji.

Znak towarowy to oznaczenie umożliwiające odróżnienie towaru lub usług jednego przedsiębiorcy, od podobnych lub identycznych towarów lub usług innego przedsiębiorcy. Pomyśl o nim już na początku tworzenia swojej firmy.

W tej lekcji nasz ekspert opowie Ci, o jakie kwestie prawne i dokumenty powinieneś zadbać, tworząc swoją firmową stronę internetową, aplikację lub sklep internetowy.

W tej lekcji skupimy się na najważniejszych kwestiach związanych z wdrożeniem w każdej firmie procedur ochrony danych osobowych wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, powszechnie znanego jako RODO.

Chcesz pogłębić wiedzę z kursu?

Zobacz materiały dostępne w Bazie Wiedzy portalu startup.pfr.pl. Znajdziesz w niej artykuły pisane przez ekspertów i praktyków, podcasty oraz bezpłatne e-booki.

Partnerzy kursu