Kurs online

Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?

Rejestracja

Szczegóły kursu

Finanse
Innowacje
Przedsiębiorczość
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?” ma na celu wskazanie możliwych źródeł finansowania firmy, przedstawienie tajników współpracy z inwestorem, przybliżenie tematyki modeli finansowych.
Kurs został stworzony z myślą o osobach, które chcą rozwinąć własną firmę i poszukują źródeł finansowania. Prezentowane treści pomogą początkującym przedsiębiorcom dowiedzieć się, który sposób pozyskania kapitału na dalszą działalność biznesową będzie najbardziej efektywny. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób pozyskać inwestora, o jakie aspekty zadbać podczas negocjowania inwestycji oraz jak zaplanować dalszą współpracę z inwestorem.
W kilka godzin prowadzący przedstawią poszczególne etapy procesu pozyskania finansowania na rozwój własnej firmy. Podpowiedzą, jaki rodzaj finansowania jest odpowiedni dla Twojego biznesu oraz jak się o niego ubiegać. 

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie
 ciekawe lekcje video
 wskazówki ekspertów
 możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
 certyfikat
✓ materiały przydatne również po ukończeniu kursu

Dla kogo?

  • Dla osób, które chcą poznać dobre praktyki pozyskania i współpracy z inwestorem

  • Dla aspirujących i początkujących przedsiębiorców, którzy myślą o założeniu lub rozwoju własnej firmy

  • Dla każdego, kto chce dowiedzieć się o dofinansowaniu swojego pomysłu  

Wszystko o tym, jak współpracować z inwestorem. Poznaj możliwe źródła finansowania Twojej firmy oraz dobre praktyki pozyskania i współpracy z inwestorem!

Kurs w liczbach

1678

osób

zapisało się na kurs

11

lekcji

zawierających materiały wideo

3

godziny

wystarczą do ukończenia kursu

Poznaj plan kursu

W lekcji pierwszej zidentyfikujesz fazę rozwoju Twojego przedsiębiorstwa i w skrócie dowiesz się, jakie rodzaje finansowania dostępne są na rynku dla młodych spółek. Dodatkowo omówione zostaną potencjalne koszty i korzyści wynikające z pozyskania inwestora do Twojego start-upu oraz poznasz ogólny proces inwestycyjny, przez który będziesz musiał przejść, jeśli myślisz o tego rodzaju współpracy.

W tej lekcji dowiesz się w szczegółach, jakie źródła finansowania są najlepsze dla start-upów na wczesnym etapie rozwoju projektu biznesowego. Poznasz wszystkie dostępne szanse na rynku i dowiesz się, skąd czerpać informacje o dofinansowaniach.

W tej lekcji dowiesz się o możliwościach finansowania dla spółek w fazie wzrostu i ekspansji. Poznasz również pojęcia związane z tematem finansowania pomostowego i dłużnego.

W tej lekcji dowiesz się, jak nawiązać pierwszy kontakt z inwestorami, gdzie ich spotkać i jak z nimi rozmawiać, żeby zbudować dobrą relację. Dodatkowo zrozumiesz, jak ustrzec się przed popełnieniem błędów, które mogą pogrzebać Twoje szanse na podpisanie dobrej umowy inwestycyjnej w przyszłości.

Wiesz już jak i gdzie szukać inwestora dla Twojego projektu oraz jakie są dostępne źródła i instrumenty pozyskiwania finansowania. Jeśli to właśnie fundusz VC lub inwestor jest Twoim wyborem, w tej lekcji dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się do spotkania z potencjalnym inwestorem.

Szósta lekcja wprowadzi Cię w zagadnienia budowy modeli finansowych. Dowiesz się z niej, w jaki sposób przygotować dobry jakościowo oraz wiarygodny model finansowy dla swojego biznesu oraz jakie są składowe sprawozdania finansowego.

Siódma lekcja kursu będzie poświęcona metodom obliczeń przeprowadzonych w arkuszach kalkulacyjnych, które dotyczą poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego. Dowiesz się, w jaki sposób uzyskać obliczenia niezbędne do zbudowania własnego modelu finansowego.

Po przygotowaniu modelu finansowego firmy nadszedł czas na zaprezentowanie Twojego pomysłu potencjalnym inwestorom. Dzięki ósmej lekcji kursu dowiesz się, jakie treści i w jaki sposób zaprezentować inwestorom tak, aby skutecznie zainteresować ich swoim pomysłem!

Jakie są najważniejsze klauzule w umowach inwestycyjnych? Na co zwrócić szczególną uwagę przy negocjowaniu warunków inwestycji? W tym module poznasz odpowiedź na te i wiele innych pytań związanych z prawnymi aspektami inwestycji kapitałowych.

W przedostatniej lekcji dowiesz się, jakie kwestie są bardzo istotne podczas negocjacji oraz jak skutecznie przeprowadzić taki proces. Przekonasz się również, dlaczego warto na tym etapie skorzystać z pomocy specjalisty. Jest to moment, który zdefiniuje ramy Twojej współpracy z inwestorem na następne lata - warto zadbać o jego należyte przeprowadzenie, tak aby każda ze stron była usatysfakcjonowana z wynegocjowanej umowy.

W tej lekcji wysłuchaj najważniejszych rad naszych ekspertów i przystąp do działania.

Partnerzy kursu