Kurs online

Gospodarka obiegu zamkniętego w praktyce

Rejestracja

Szczegóły kursu

Przedsiębiorczość
Zarządzanie projektami
Zrównoważony rozwój
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Zrównoważony rozwój świadczy nie tylko o odpowiedzialności organizacji, ale też o jej konkurencyjności. Aby zrozumieć na czym polega gospodarka o obiegu zamkniętym i jakie przedsięwzięcia możesz podjąć w jej kierunku, zapraszamy Cię do przejścia tego krótkiego kursu.
„Gospodarka obiegu zamkniętego w praktyce” to cykl nagrań, które przygotują i pomogą Twojej firmie we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju, dzięki realizacji zasad GOZ. Kurs przybliży Ci zasady tworzenia zielonych projektów oraz wskaże na działania przygotowujące do pozyskania dotacji w tym obszarze.
 

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie
 ciekawe lekcje video
✓ wskazówki ekspertów
 możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
 certyfikat
✓ materiały przydatne również po ukończeniu kursu

Dla kogo?

  • Dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwem

  • Dla osób odpowiedzialnych za tworzenie innowacji oraz rozwój nowych modeli biznesowych lub produktów

  • Dla pracowników odpowiedzialnych za kwestie związane z ochroną środowiska

  • Dla wszystkich tych, którzy chcą szybko i łatwo poznać specyfikę modelu GOZ

Krok w kierunku zielonych dotacji! Poznaj założenia modelu Gospodarki o obiegu zamkniętym i zobacz jak możesz je wdrożyć w Twojej organizacji!

Poznaj plan kursu

W lekcji pierwszej dowiesz się, co kryje się pod pojęciem Gospodarki o obiegu zamkniętym. Poznasz przykłady modeli biznesowych wpisujących się w koncepcję GOZ. Poznasz argumenty, dlaczego GOZ jest nam potrzebny.

Z tego nagrania dowiesz się, co charakteryzuje zrównoważony projekt. Co trzeba mieć na uwadze realizując go w ramach programu FENG oraz jakie 3 warunki musi spełnić projekt, by uzyskać dofinansowanie z FENG.

Z tego nagrania dowiesz się, jak wpisać się w światowy trend Ekoproduktów. Jak dokonać charakterystyki poszczególnych etapów cyklu życia produktu oraz jakie normy są kluczowe dla oceny cyklu życia produktu. Na koniec opowiemy, czym jest środowiskowa ocena cyklu życia wyrobu (LCA) i dlaczego warto skorzystać z tej metody.

Z tego nagrania dowiesz się, czym jest proces ekoprojektowania. Jakie szanse może dać Twojej firmie ekoprojektowanie i jak je przeprowadzić oraz do kogo możesz się zwrócić, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy.

Z tego nagrania dowiesz się, czym są zasady 6R. Jakie są realne korzyści stosowania 6R. Jak stosować je na konkretnym przykładzie oraz jakie rodzaje wskaźników, które możesz zastosować w projekcie powołując się na metodę 6R.

Z tej lekcji dowiesz się, co kryje się pod pojęciem czysta produkcja. Poznasz 4 zasady czystej produkcji. Następnie opowiemy, czym jest System Weryfikacji Technologii Środowiskowych ETV oraz czym jest "zasada nieczynienia poważnych szkód środowiskowych".

Z tego nagrania dowiesz się, jak zidentyfikować interesariuszy zewnętrznych naszego projektu. Czym jest mapowanie interesariuszy i jak korzystać z tego narzędzia. Dlaczego, planując projekt warto wziąć pod uwagę społeczność lokalną.

W tej lekcji opowiemy, czym są certyfikaty ekologiczne. Dlaczego warto je uzyskać i jak to zrobić. Kolejno przedstawiamy, jak rozpoznać wartościowe certyfikaty. Poznasz najpopularniejsze ekocertyfikaty.

W tej lekcji odpowiemy na pytanie, czy każdy projekt FENG musi spełniać zasady środowiskowe. Jak zwiększyć konkurencyjność wniosku realizując moduł ,,Zazielenianie”. Co musisz zrobić, aby pozyskać dofinansowanie na Twój GOZ-owy projekt.
 

Kurs w liczbach

569

osób

skorzystało z kursu

9

lekcji

zawierających materiały wideo

167

uczestników

otrzymało certyfikat

Kurs powstał w ramach

Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół PFR stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.