Kurs online

Automatyzacja i robotyzacja firmy

Rejestracja

Szczegóły kursu

Cyfryzacja
Przedsiębiorczość
Technologie
Podstawowy Poziom szkolenia
Bezpłatny Cena szkolenia
Nielimitowany Dostęp
PFR S.A Organizator
Certyfikat Certyfikat
Formatted text

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs „Automatyzacja i robotyzacja firmy” ma na celu przekazanie podstawowych informacji dotyczących robotyzacji i automatyzacji procesów w firmie. Całość powstała we współpracy z ekspertami, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tworzeniu nowych rozwiązań oraz we wdrażaniu ich w organizacji. Istotnymi walorami kursu są praktyczne wskazówki – posługujemy się rzeczywistymi przykładami oraz podpowiadamy, gdzie pozyskać finansowanie na realizację projektów automatyzujących procesy w przedsiębiorstwie.
Z cyklu 8 nagrań dowiesz się, jak rozpocząć proces wdrażania technologii w firmie. Wyższe koszty pracy, dostępność siły roboczej na rynku oraz możliwości technologiczne sprawiają, że robotyzacja staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm produkcyjnych. Dowiedz się, jak przygotować firmę do tego procesu oraz zobacz przykłady praktycznych rozwiązań.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

 porcję wiedzy w przystępnej formie
 ciekawe lekcje video
✓ wskazówki ekspertów
 możliwość sprawdzenia wiedzy w teście
 certyfikat
 materiały przydatne również po ukończeniu kursu

Robotyzacja i automatyzacja w Twojej firmie

Eksperci przeprowadzą Cię przez proces wdrażania technologii w firmie. Począwszy od wprowadzenia w tematykę robotyzacji i automatyzacji, aż do przybliżenia sposobów na zdobycie środków na finansowanie tego procesu.
Dzięki doświadczeniu ekspertów kursu otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania organizacji na proces wdrożenia oraz odpowiedniego doboru technologii w Twojej firmie. 
 

Dla kogo?

  • Dla osób zainteresowanych wprowadzeniem technologii do firmy i usprawnianiem wydajności procesów w organizacjach 

  • Dla kadry zarządzającej, kierowników pracujących w przemyśle 

  • Dla koordynatorów projektów w obszarach budownictwa oraz do osób zainteresowanych tematyką robotyzacji i automatyzacji

Przekonaj się do transformacji cyfrowej w Twoim przedsiębiorstwie. Zrób pierwszy krok do rozwoju organizacji i zainspiruj się do wdrożenia nowych rozwiązań!

Poznaj plan kursu

Z tego nagrania dowiesz się, co dokładnie oznacza transformacja cyfrowa i jaki to ma wpływ na rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Jakie są dzisiejsze możliwości technologiczne, czy robotyzacja jest opłacalna.

Z tego nagrania dowiesz się, jak wygląda proces robotyzacji polskich przedsiębiorstw. Jakie są bariery wdrożeń robotów w przemyśle. Jakie procesy powinny decydować o podjęciu działań w kwestii robotyzacji przedsiębiorstwa.

W tym nagraniu przedstawimy, jakie technologie mają największy wpływ na produkcję. W jakich obszarach są wykorzystywane i dlaczego są niezbędne w dalszym rozwoju twojego przedsiębiorstwa.

Z tego nagrania dowiesz się, czym jest Mapa Rozwoju Digitalnego i jaki jest jej cel. Na co zwracać uwagę podczas tworzenia Mapy. Poznasz przykład wdrożenia w przedsiębiorstwie oraz korzyści, które firma osiągnęła dzięki mapie.

W tym nagraniu opowiemy, czym jest i jakie są metody modelowania procesów produkcyjnych. Czym charakteryzuje się współczesne modelowanie procesów produkcyjnych. Jak wygląda przykładowy proces wdrożenia narzędzi modelowania w przedsiębiorstwie oraz na czym polega optymalizacja procesów z zastosowaniem metod modelowania.

Z tego nagrania dowiesz się, jak należy przeprowadzić analizę efektywności inwestycji. Jakie są najbardziej popularne sposoby finansowania inwestycji wraz z przykładami aktualnych programów. Jakie są nowe modele biznesowe na rynku.

W tym nagraniu, opowiemy dlaczego robot nie zastąpi człowieka. Dowiesz się, jak wybrać robota do potrzeb firmy. Poznasz przykład realizacji PAIP.

W ostatnim nagraniu opowiemy, czym jest transport intermodalny. Co cechuje najnowsze systemy intermodalne i jaką rolę pełnią technologie informatyczne. Na czym zatem polega nasze rozwianie cyfrowe. Poznasz przykład wdrożenia Laude Smart International.

Kurs w liczbach

650

osób

zapisało się na kurs

8

lekcji

zawierających materiały wideo

1,5

godziny

wystarczy do ukończenia kursu

Chcesz pogłębić wiedzę z kursu?

Dołącz do newslettera Sieci Firm Przyszłości PFR i bądź na bieżąco z działaniami Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm. Skorzystasz dzięki temu także z materiałów edukacyjnych dla przedsiębiorców.

Partnerzy kursu

Kurs powstał w ramach

​Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół PFR stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.